Koľko by ste mali zaplatiť za nový televízor

Vitajte v nepríjemnej prechodovej fáze s HD televízormi. Ak potrebujete kúpiť novú televíziu práve teraz, čo urobíte? Zaplatiť veľké množstvo na televízor UltraHD a čakať na to, aby obsah filmov v 4K bol taký hojný ako ten HD? Kúpiť si OLED televízor počiatočnej generácie, a potom ho vykopnete do dvoch rokov, keď sa stanú UltraHD televízory cenovo dostupnejšie? Alebo si kúpite masívny, drahý 1080p set, a potom ľutujte, keď sa všetci zhromažďujú v dome Vášho kamoša, aby sledovali futbal na jeho 4k OLED televízore?

V tomto momente je najmúdrejšie kúpiť si čo najlacnejší televízor. Kúpte si HDTV, niečo jednoduché a bez ozdôb, ktoré Vás urobí šťastnými a bude Vás baviť, zatiaľ čo UltraHD televízory zlacnejú a 4k programovanie sa stane všadeprítomným. Za 500 eur môžete získať vynikajúcu televíziu od 39 do 50 palcov. Nebudete mať absolútne vynikajúcu kvalitu obrazu, ale existuje veľa lacných zostáv, ktoré sa ešte stále hodnotia ako veľmi, veľmi dobré. Budete tiež musieť vynechať dizajn drahších modelov.

Ale väčšinu Vašich úspor môžete minúť na príslušenstvo. Napríklad môžete prejsť na vstavané streamingové funkcie a stačí si zakúpiť box Roku za 50 eur, ktorý má lepšie používateľské rozhranie a viac kanálov než akýkoľvek softvér televízora alebo set-up boxu. Lacné televízory sa zvyčajne dodávajú iba s dvoma vstupmi HDMI, takže ak potrebujete viac, stačí si zakúpiť prepínač HDMI. A určite nepotrebujete 3D televízor, prečo by ste si mali za to platiť, keď sa na to vôbec nepozerá dobre?

Stačí, keď si zakúpite pevný, cenovo dostupný HDTV bez ozdôb. Môžete tak minimalizovať výdavky, kým čakáte na prechod na HD-4K. Televízory sú veľký nákup a cena je pre väčšinu z nás významným faktorom. Prirodzene, Váš rozpočet a potreby určia, koľko môžete alebo chcete minúť.

Ak však máte trochu flexibilitu vo Vašom rozpočte, alebo ak ste úplne zmätení čo kúpiť, máme pre Vás niekoľko typov. Atribútom, ktorý ľudia najviac chcú vo svojej novej televízii, je dobrá kvalita obrazu. Áno, určite, ale čo to znamená? Takmer všetky nové televízory majú lepšiu kvalitu obrazu ako najlepšie z pred niekoľko rokov, takže dobrá kvalita obrazu je do značnej miery daná. Ako dobre, samozrejme, je iná otázka. V tomto roku bol VT50 od spoločnosti Panasonic jasným víťazom. Prečo? Tri slová: kontrastný pomer a jednotnosť.

Na druhom konci spektra sa zákazník zaujíma práve o cenu. Aké je najlepšie riešenie? Nezabudnite, že dobrá kvalita obrazu je daná. No, v prípade, že to nie je televízor vyrobený firmou LG, Panasonic, Samsung, Sony, Toshiba atď., buďte veľmi opatrní, sitio web.

Taktiež, ak vidíte značku, ktorá Vás prinúti premýšľať, je to takmer vždy čínska spoločnosť, ktorá si zakúpila práva na meno na predaj lacných LCD. Takže znova, buďte opatrní. To neznamená, že na nízkej úrovni cenového spektra sú niektoré skvelé ponuky. Plazmové rady Samsung E450 sú celkom slušné a šialene lacné. Plazmové rady plazmy Panasonic U50 sú trochu drahšie, ale sú 1080p. Alebo môžete ako alternatívu kúpiť projektor. K dispozícii sú predné projektory, ktoré ponúkajú skvelú kvalitu obrazu a môžu vytvoriť obraz s uhlopriečkou viac ako 100 palcov. To už nie je na zahodenie!